Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Del PIERO në krah të Milanit: Nuk ishte penallti

Shkruar nga NEWSPORT
Del PIERO në krah të Milanit: Nuk ishte penallti

Alessandro Del Piero ka komentuar penalltinë dhe kartonin e kuq të dhënë në dëm të Milanit në ndeshjen kundër Chelsea-it. Legjenda italiane del kundër arbitrit duke u shprehur se nuk kishte faull brenda zone.

Sipas tij, kontakti ishte i lehtë, në limitet që lejohen në futboll. I ftuar në studiot e "Sky", ish-sulmuesi i Juventus tha: "Unë do të kisha dhënë penallti. Edhe nëse është shkaktuar faull dhe duart vendosen atje, nuk ka shtyrje apo fanelë të tërhequr. Këto janë pjesë e futbollit, pjesë e lojës dhe kurrë s'do ta jepja penallti", përfundoi ai.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga