Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

De Biasi te Polonia? Kundërshtarët e Shqipërisë prezantojnë zyrtarisht trajnerin e ri

Shkruar nga NEWSPORT
De Biasi te Polonia? Kundërshtarët e Shqipërisë
Humbja me Shqipërinë në “Ari Albania” i kushtoi stolin Fernando Santos. Ky i fundit u shkarkua nga Polonia pas kësaj humbje dhe tashmë polakët kanë gjetur edhe timonierin e ri që do t’i drejtojë në kualifikueset e Euro 2024. Michał Probierz ka marrë në dorë “frenat” e polakëve, me lajmin që e ka zyrtarizuar vetë Federata Polake e Futbollit. Probierz nuk ëhstë një emër i panjohur për polakët, pasi drejtonte U-21, teksa tashmë do të drejtojë kombëtaren A. “Michał Probierz është trajneri i ri i kombëtares polake. Kjo është zgjedhja më e mirë e mundshme. I uroj trajnerit të ri fat”, shkruhet në postim. Kujotjmë se një nga emrat potencial që u përfol për të marrë drejtimin e Polonisë ishte dhe ish-trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni Di Biasi, me këtë të fundit ne përjetuam emocionet të Europianit në 2016.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga