Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

CHAMPIONS LEAGUE/ Magjia europiane gati për duelet e radhës, Juventus dhe Milan luajn kartat e fundit

Shkruar nga NEWSPORT

Champions League rikthehet për të zhvilluar duelet e radhës. Në një fazë shumë emocionuese, ku shumë nga ekipet luftojnë për një biletë në fazën tjetër. Milan dhe Juventus kanë mundësinë e fundit për të vijuar garën deri në takimin e fundit.

Real Madrid dhe Manchester City kanë prerë një biletë për në fazën tjetër. Chelsea dhe Salzburg është një tjetër sfidë interesante pasi diferenca është vetëm 1 pikë për kreun e grupit E. PSG është më një këmbë në fazën tjetër pasi kundërshtari i sotëm është Maçabi, që në letër nuk duket aspak favorit.

Sfidat e sotme:

18:45 Salzburg – Chelsea

18:45 Sevilla – Copenhagen

21:00 Benfica – Juventus

21:00 Celtic – Shakhtar

21:00 D.Zagreb – Milan

21:00 Dortmund – City

21:00 PSG – Maçabi

21:00 Leipzig – Real Madrid

Renditja aktuale:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga