Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

VOLEJBOLL/ Tirana nuk ia del përballë ‘superfuqisë’ gjermane, bardheblutë eliminohen nga Challenge Cup

Shkruar nga NEWSPORT
VOLEJBOLL/ Tirana nuk ia del përballë ‘superfuqisë’

Ekipi i volejbollit të Tiranës është mposhtur me rezultatin e përgjithshëm 3-0 me sete nga Giesen. Gjermanët ishin shumë të fortë për tu përballuar nga bardheblutë

Ndeshja e dytë e vlefshme për takimin e kthimit të Challenge Cup rezultoi me një tjetër humbje për ekipin shqiptar. Pasi u mposhtën 1-3 në Farkë, Tirana merr një tjetër humbje, por kësaj radhe 3-0 në transfertë.

Kualiteti në ekipin kundërshtar ishte në një nivel të lartë dhe djemt bardhebltu nuk arritën të dilnin në lojën e tyre, duke u eliminuar kështu nga kompeticioni Challenge Cup.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga