Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“Camp Nou” mbyll dyert pas 66 vitesh, Barcelona në kërkim të "shtëpisë" së re

Shkruar nga NEWSPORT
“Camp Nou” mbyll dyert pas 66 vitesh, Barcelona në kërkim

Barcelona nuk do të luajë si pritëse në “Camp Nou” sezonin e ardhshëm. Stadiumi historik i katalansve që u ndërtua në vitin 1957 dhe që nga atëhere ka qenë një histori suksesi për Barçën. Tashmë pas 66-vjetësh stadiumi do të futet në një rikonstruksion total duke mbyllur kështu dyert për sezonin e ardhshëm.

Kjo gjë është një dëm i madh për klubin e Barcelonës e cila tashmë do të jetë në kërkim për të gjetur një strehë të re për të luajtur në La Liga. Ende nuk ka asgjë zyrtare se ku do të luajë si pritëse dhe kjo gjë pritet me shumë interes nga tifozët.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga