Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Bylis dhe Elbasani “prekin” Superioren, vetëm 1 biletë e mbetur për “play-off”

Shkruar nga NEWSPORT
Bylis dhe Elbasani “prekin” Superioren, vetëm 1 biletë e

Kategoria e Parë ka mbyllur javën 21, ndërsa dhe 1 tjetër ka mbetur para se të nisë faza “play-off”. Bylis dhe Elbasani me fitoret e arritur, janë një hap para skuadrave të tjera, drejt objektivit Superiore.

Një tjetër biletë ka mbetur për t’u diskutuar, ku Vora, Flamurtari dhe Apolonia kanë siguruar biletën për te 6 më të mirat e Kategorisë së Parë. Dy skuadrat e tjera që do e diskutojnë mes tyre janë Korabi dhe Lushnja.

Në anën tjetër Burreli, Besa, Kastrioti, Tomori dhe Luzi do diskutojnë për të mos rënë nga kategoria. Një garë mëse e luftuar në ligën e dytë të futbollit vendas.

Renditja e Kategorisë së Parë, pas javës 21:

 1. Bylis 51 pikë
 2. Elbasani 49 pikë
 3. Vora 39 pikë
 4. Flamurtari 39 pikë
 5. Apolonia 31 pikë
 6. Korabi 26 pikë
 7. Lushnja 26 pikë
 8. Burreli 22 pikë
 9. Besa 19 pikë
 10. Kastrioti 17 pikë
 11. Tomori 14 pikë
 12. Luzi 12 pikë

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga