Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

“Buzëqesh” Reja, Myrto Uzuni i gatshëm për Izraelin

Shkruar nga NEWSPORT
“Buzëqesh” Reja, Myrto Uzuni i gatshëm për Izraelin

Myrto Uzuni ka lënë pas dëmtimin e pësuar në kavilje me Granada dhe është bashkuar në stërvitje me gupin i Kombëtares. Eljon Toçi që u thirr për zëvëndësimin e beratasit është rikthyer përsëri të ekipi U-21 pas mbërritjes së Uzunit.

Lajm shumë i mirë për Rejan, përpara ndeshjes me Izraelin në Nations League, që tashmë nuk duhet të mendojë shumë për sulmin. Uzuni është lojtari më në formë në kampin kuqezi teksa ka shënuar 6 herë në këtë fillim sezoni me Granada në La Liga 2. Uzuni pritet ta nisë sfidën si titullar përkrahë Armando Brojës dhe shihen si dyshja titullare e konfirmuar e Kombëtarës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga