Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

BUNDESLIGA/ Java e 28, Bayern dhe Dortmund bëjnë llogaritë me kreun

Shkruar nga NEWSPORT
BUNDESLIGA/ Java e 28, Bayern dhe Dortmund bëjnë llogaritë me

Do të luhen sot pesë takime të vlefshme për javën e 28 në Bundesliga. Sigurisht vëmendja do të jetë në ndeshjet e Mynihut dhe Shtutgartit.

Në “Allianz Arena” bavarezët e Tuchel do të luajnë kundër Hoffenheim. Për këtë sfidë nuk do të jetë i pranishëm Sadio Mane pas pezullimit me një ndeshje nga klubi pas sherrit me Sane. Bayern do të kërkojë fitoren për të blinduar vendin e parë dhe për të qenë me mendjen e kthjellët për takimin e kthimit ndaj Manchester City.

Në Shtutgart do të luajë skuadra e Dotrmund përballë vendasve. Verdhezinjtë kërkojnë të ruajnë hapin e Bayern dhe pse jo për të pasur mundësi për të përfituar.

Në sfidat e tjera Koln do të  luajë në shtëpi kundër Mainz. Skuadra e Leipzig dp të ketë një përballje me Augsburg, ndërsa Frankfurt-Monchengladbach do të jetë sfida mbyllëse për sot në orën 18:30.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga