Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Tifozët pushtuan fushën, luftë flakadanësh në ndeshjen e “Play-off” në Angli

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Tifozët pushtuan fushën, luftë flakadanësh në
Momenti kur tifozët kanë hyrë në fushë

Southampton ia doli të triumfonte 3-1 ndaj West Brom në sfidën e “Play-Off” e cila iu jep mundësinë e një tjetër ndeshjeje për ngjitjen në Premier League. Një ndeshje e cila për pak sa nuk përfundoi në një tragjedi.

Pas vërshëllimës së fundit të arbitrit, tifozët e Southampton vërdhuan në fushë për të festuar fitoren, ndërsa tifozët e West Brom nisën të hidhin flakadanë drejt turmës së mbështetësve kundërshtarë. Këto të fundit nuk u kursyen, duke iu kundërpërgjigjur po me flakadanë.

Kjo a shkaktuar një rrëmujë ta madhe në stadium. Por jo vetëm kaq, pasi tifozët e Ëest Brom nuk nguruan të hidhnin flakadanë edhe drejt ribunave. Fatmirësisht situata qetësohet pas disa minutash dhe nga nuk ka asnjë të lënduar.

Kujtojmë se Southampton pas kësaj fitoreje do të duhet të duelojë me Leeds në “Ëembley” pas 1 jave për biletën e fundit për në Premier League.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga