Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Rey Manaj i pandalshëm në Turqi, “vallëzon” mes kundërshtarëve dhe i sjell golin Sivassporit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Rey Manaj i pandalshëm në Turqi, “vallëzon”
Rey Manaj

Rey Manaj vazhdon të shkëlqejë në Superligën turke. Sulmuesi shqiptar ka aistuar golin e vetëm të sfidës, që Sivasspor po fiton ndaj Trabzonspor(0-1).

Po luhej minuta e 52’ e takimit të vlefshëm për javën e 32-të të Superligës turke, kur Manaj asistoi për Menig. Ky është asisti i parë gjatë këtij sezoni, për Manajn në elitën e futbollit turk.

Në rast se mban këtë rezultat, Sivasspor do të renditej në vendin e 7 me 44 pikë. Në anën tjetër Trabzonspor do të mbetej me 52 pikë, ndërsa aktualisht ndodhen në zonën e Europa League me vendin e tretë.  

Goli i asistuar nga Rey Manaj:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga