Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ "Çmenduri” në fund, Muçi dhe Rashica fitojnë Kupën e Turqisë dhe kapin Europa League

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ "Çmenduri” në fund, Muçi dhe Rashica
 

Ernest Muçi dhe Milot Rashica janë fitues të Kupës së Turqisë me Besiktasin. Këta të fundit ia dolën të fitojnë me rezultatin 3 me 2 përballë Trabzonspor.

Asgjë nuk ishte e lehtë. Fitorja erdhi në fundin e takimit. Kur dukej se ndeshja do të shkonte me shtesa, Besiktas realizoi për 3 me 2.

Ishte minuta e 94’ e takimit, kur Al Musrati realizoi supergol. Kujtojmë se këtë takim e nisi nga fillimi Ernest Muçi, ndërsa Milot Rashica u aktivizua në pjesën e dytë.

Besiktas ka shpëtuar sezonin me këtë kupë. Tashmë klubi turk do të jetë në fazën “play-off” të Europa League.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga