Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Leo Messi shkëlqen, Argjentina mposht pastër Kanadanë dhe shkon në finalen e Copa America

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Leo Messi shkëlqen, Argjentina mposht pastër Kanadanë dhe
Argjentina

Argjentia ka triumfuar përballë Kanadasë në ndeshjev e vlefshme për gjysmëfinalen e parë të Copa America. Sfida e zhvilluar në “MetLife Stadium”, përfundoi me fitoren pastër 2-0 të kampionëve të botës.

Ishte Julian Alvarez ai që kaloi Argjentinën në avantazh që në minutën e 22-të. Sulmuesi i Manchester Cityt shënoi golin vendimtar për pjesën e parë, e cila u mbyll 1-0.

Me nisjen e pjesës së dytë, Argjentina ishte po e njëjta, më kërkuese se Kanadaja. Këtë herë ishte Leo Messi ai që gjeti rrugën e rrjetës pas një pasimi të marrë nga Enzo Fernandez. Messi dyfishoi shifrat duke vulosur rezultatin përfundimtar.

Me këtë fitore, Argjentina shkon në finalen e Copa America, aty ku do të përballen me një mes Uruguajt ose Kolumbisë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga