Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Gol vendimtar, shqiptari i jep titullin kampion Dinamos së Zagrebit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Gol vendimtar, shqiptari i jep titullin kampion Dinamos së Zagrebit
Dinamo Zagreb

Dinamo e Zagrebit është kampione e Kroacisë. Pasi Rijeka u mposht 1-3 nga Varazdin, skuadra e Dinamos përfitoi dhe fitorja e këtyre të fundit 1-0 përballë Osijek, u dha titullin kampion.

Golin e vetëm në këtë sfidë e shënoi futbollisti shqiptar i cili luan me Maqedoninë e Veriut, Arijan Ademi. Ky gol rezultoi mjaft i rëndësishëm, duke i dhënë Dinamos së Zagrebit titullin e 25-të në histori.

Protagonist në këtë sezon përveç Arijon Ademit, padyshim ka qenë edhe sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Arbër Hoxha.

Ky i fundit u bashkua me kryeqytetasit në merkaton e janarit, duke vendosur të mbyllë aventurën me Slaven Belupo.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga