Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ E rëndë në Arabi, tifozi godet me kamxhik sulmuesin e Al Ittihad

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ E rëndë në Arabi, tifozi godet me kamxhik sulmuesin e Al
Hamdallah (m) & Benzema (d)

Një skenë e turpshme ka ndodhur pas finalës së Superkupës së Arabisë Saudite, ndeshje që u luajt mes Al Ittihad dhe Al Hilal. Këta të fundit fituan me rezultatin 1-4, por nuk ishte rezultati ai që mori vëmendjen.

Pas kësaj sfide, një tifoz ka goditur me kamxhik sulmuesin e Al Ittihad, Abderrazak Hamdallah. Në momentin që sulmuesi shkoi për t’u sqaruar me tifozin, ky i fundit iu afrua dhe e goditi me kamxhikun që mbante në dorë. Kjo solli menjëherë irritimin e stafit të Al Ittihad, por tifozi u largua.

Kjo ngjarje ka sjellë një reagim të madh nga të gjithë tifozët, të cilët i dalin në mbrojtje Hamdallah. Kujtojmë që ky i fundit ishte ai që shënoi golin e vetëm në finalen e Superkupës, teksa shpërdoroi edhe një 11-metërsh.

VIDEO E MOMENTIT:


Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga