Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Copa Amerika “ngre” siparin, Argjentina nis me fitore mbrojtjen e titullit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Copa Amerika “ngre” siparin, Argjentina nis me fitore
Argjentina

Copa Amerika ka ngritur siparin e saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Argjentina ka nisur kështu mbrojtjen e titulit. Kampionët në fuqi kanë triumfuar 2-0 ndaj Kanadasë në një sfidë spektakolare.

Lionel Messi nuk ia doli të shënonte në këtë përballje, por udhëhoqi të tijtë drejt triumfit ndaj kanadezve. Golat për argjentinasit u shënuan nga Julian Alvares në minutën e 49-të dhe nga Luataro Martinez në minutën e 88-të.

Kështu Argjentina merr 3 pikë në këtë përballje , ku synimi i tyre është të mbrojnë deri në fund kurorën.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga