Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

ZYRTARE/ Interi me portier të ri, klubi zikaltër transferon ish-in e Barcelonës

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Interi me portier të ri, klubi zikaltër transferon ish-in e
Josep Martinez

Interi bëhet zyrtarisht me portier të ri. Josep Martinez është lojtari më i ri i Interit. Gardiani spanjoll vendosi që të mbyllte aventurën e tij me Genoan, për të nisur një të re në Milano.

Martinez ka firmosur me Interin një kontratë 5-vjeçare, pra të vlefshme deri në vitin 2029. Ndërsa klubi zikaltër ka paguar 13.5 milionë euro për të siguruar shërbimet e portierit 26 vjeçar.

Josep Martinez e ka nisur karrierën në Spanjë tek akademitë e Barcelonës, teksa ka luajtur edhe për skuadra si Las Palmas, Leipzig dhe së fundmi Genoa në Serie A.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga