Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Juventus i lë “targën” klubeve italiane, shihni momentin kur ngre Kupën e 15-të në histori

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Juventus i lë “targën” klubeve italiane, shihni
 

Juventus fitoi Kupën e Italisë, pasi mposhti 0 me 1 Atalantën në finalen e madhe. Ishte goli i Vlahovic në pjesën e parë, që vendosi fatet e gjithë takimit.

Ky është dhe trofeu i 15 i Kupës së Italisë për “Zonjën e Vjetër”. Kështu Juven i lë “targën” klubeve të tjera italiane sepse asnjë numëron po aq.

Kujtojmë se ndjekësi më i afër është klubi i Romës dhe ai i Interit. Ata numërojnë nga 9 trofe secili.

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga