Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

U turpëruan në derbi, Milani ‘ngushëllohet’ me U-19: Jemi skuadra e parë italiane që shkon në finale të Uefa Youth League

Shkruar nga NEWSPORT
U turpëruan në derbi, Milani ‘ngushëllohet’ me U-19:
Milan Primavera U19

Milani u mposht në derbin me Interin dhe përjetoi një nga turpërimet më të mëdha në historinë e derbeve. Kuqezinjtë u ‘detyruan’ të shohin rivalët zikaltër të sigurojnë matematikisht titullin kampion dhe yllin e dytë në fanellë.

Megjithatë, klubi gjen ngushëllim me ekipin Primavera. Milan U19 arriti të siguronte finalen e UEFA Youth League në të cilën u mposht 3-0 nga Olympiacos. Kuqezinjtë e vegjël me trajner Ignazio Abate futen në histori të futbollit italian teksa bëhen skuadra e parë nga gadishulli Apenin që arrin deri në këtë fazë.

“Jemi skuara e parë italiane që ia del të shkojë deri në finale te UEFA Youth League. Jemi shumë krenar me ju”, shkruan klubi në faqen zyrtare.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by AC Milan (@acmilan)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga