Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Trajneri i ri bën milanistët të ëndërrojnë, Fonseca: Jam gati të luftoj në të gjitha frontet

Shkruar nga NEWSPORT
Trajneri i ri bën milanistët të ëndërrojnë,
Paulo Fonseca

Milani ka nisur një epokë të re me emërimin në stol të trajnerit të ri. Paulo Fonseca është timonieri i ri i kuqezinjve i cili zëvëndëson të larguarin Stefano Pioli. Tekniku portugez u prezantua në zyrat e klubit dhe zhvilloi seancën e parë stërvitor me lojtarët duke i dhënë kështu start epokës së tij.

Me një postim në faqen e tij zyrtare, Fonseca shprehet i lumtur për detyrën e re dhe premton se do të bëjë që Milani i tij të luftojë në të gjitha kompeticionet ku merr pjesë.

“Jam shumë i lumntur të filloj rrugëtimin tim si trajner i Milanit. Jam i motivuar dhe gati të luftoj në të gjitha frontet me këtë klub madhështor. Faleminderit të gjithë njerëzve në Milano që më bënë të ndihem si në shtëpi që në minutën e parë”, shkruan Fonseca.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Paulo Fonseca (@paulofonseca_oficial)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga