Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Thiago Motta jep ‘OK’, Juventus shkëmben dy lojtarë + 20 milionë për brazilianin e Premier League

Shkruar nga NEWSPORT
Thiago Motta jep ‘OK’, Juventus shkëmben dy lojtarë + 20
Weston McKennie, Samuel Iling Jr, Douglas Luiz

Trajneri i ri i Juventus, Thiago Motta ka dhënë dritën jeshile për një shkëmbim lojtarësh mes bardhezinjve dhe Aston Villa.

Mesfushori Weston McKennie dhe anësori Samuel Iling plus 20 milionë euro të tjera për mesfushorin e londinezëve, Douglas Luiz. Klubet kanë rënë dakord për këtë këmbim, ashtu si lojtarët, por tani do të diskutohen kushtet personale për futbollistët.

Douglas Luiz do të jetë një përforcim i rëndësishëm për mesfushën e Zonjës me brazilianin që zhvilloi një sezon fantastik në Premier League, si dhe fitoi vendin e titullarit në përfaqësuesen braziliane.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga