Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Sarri drejt rikthimit në Premier League, merr me vete 2 lojtarë të Lazios

Shkruar nga NEWSPORT
Sarri drejt rikthimit në Premier League, merr me vete 2 lojtarë
Maurizio Sarri, ish-trajner i Lazios

Maurizio Sarri prej ditësh nuk është më trajner i Lazios. 65-vjeçari siç duket nuk do të rrijë për shumë gjatë pa një ekip, pasi për të kanë nisur edhe interesimet.

Në Premier League është skuadra e Neëcastle dhe Ëest Ham që po shikojnë alternativën për të rikthyer italianin sërish në Angli. Sipas mediave italiane bëhet me dije se Sarri është shumë i gatshëm për të qenë sërish protagonist në kampionatin anglez, kun ë të kaluarën ka drejtuar Chelsea.

Por 65-vjeçari itenerarin Itali – Angli nuk do ta ndjekë i vetëm. Timonieri i njohur pritet të marrë më vete edhe dy lojtarë të Lazios, të cilëve iu beson. Dy emrat që shihen si vendimtar në projektin e tij të ri janë Alessio Romagnoli dhe Matteo Guendouzi. Mbetet të shihet se çfarë do të sjellin muajt e ardhshëm dhr nëse Sarri do të pranojë ofertën e ekipeve angleze.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga