Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Roma kërkon sulmues për sezonin e ri, gati 50 milionë euro për Lille

Shkruar nga NEWSPORT
Roma kërkon sulmues për sezonin e ri, gati 50 milionë euro
Edon Zhegrova - Jonathan David

Tammy Abraaham është gjithmonë e më larg Romës. Sulmuesi anglez duket afër kalimit në Premier League dhe për këtë italianët janë hedhur në sulm për të gjetur zëvendësuesin e tij.

Kështu në radarët e verdhekuqve ka rënë Jonathan David, i cili mban veshur fanelën e Lille, skuadër kua luan edhe Edon Zhegrova. Roma është gati të paguajë 50 milionë euro për klauzolën e lojtarit .

Kanadezi pëlqehet nga drejtuesit dhe do të tentohet transferimi i tij. Këtë sezon sulmuesi ka luajtur në 47 ndeshje, ku ka shënuar 26 gola dhe ka dhuruar edhe 9 asiste në të gjitha garat ku Lille ka marrë pjesë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga