Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Napoli ‘lë thatë’ Milanin dhe Interin, gati firma me mbrojtësin 25 vjeçar

Shkruar nga NEWSPORT
Napoli ‘lë thatë’ Milanin dhe Interin, gati firma me
Alessandro Buongiorno

Alessandro Buongiorno do të jetë lojtari më i ri i Napolit. Lojtari ka vendosur që të mbyllë aventurën e tij me Torinon, për të nisur një të re me napoletanët e drejtuar nga Antonio Conte.

Mbrojtësi ka rënë dakord me Napolin për të nënshkruar një kontratë 5 vjeçare, pra të vlefshme deri në vitin 2029. Ndërsa, klubi i Napolit ka paguar plot 35 milionë euro për të siguruar shërbimet e futbollistit.

Kujtojmë që qendërmbrojtësi ishte një objektiv serioz edhe për Milanin dhe Interin. Por Napoli u tregua më i shpejtë duke bindur lojtarin që të transferohet në “Maradona”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga