Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milan kërkon përforcime, kuqezinjtë ‘piketojnë’ në Bundesligë

Shkruar nga NEWSPORT
Milan kërkon përforcime, kuqezinjtë ‘piketojnë’
Bayern Munich - Wolfsburg

Milan do të bëjë ndryshime thelbësore në merkaton e verës. Kuqezinjtë dështuan këtë sezon për të fituar titullin dhe në këto kushte drejtuesit do të bëjnë dryshime për ë përforcur skuadrën që në sezonin e ri të tentojnë titullin.

Kështu drejtuesit kanë ‘piketuar’ në Bundesligë një mbrojtës, pasi reparti i prapavijës është një nga pikat kryesore në merkato që duhen përforcime. Në këto kushte në radarin e tyre ka përfunduar.

Francezi po bën një sezon majft pozitiv me Wolfsburg në Gjermani. Shtatlarti i mbrojtjes pëlqehet shumë nga kuqezinjtë, të cilët e kanë kthyer në një objektiv për merkaton.

Kujtojmë se 23-vjeçari ka kontratë të vlefshme me gjermanët deri në vitin 2025 dhe në këto kushte në merkaton e verës mund të ketë një largim, pasi interesimet për të janë të shumta. Skuadra e Ëolfsburgut kërkon minimalisht 20 milionë euro për të lënë të lirë mbrojtësit. Mbetet të shihet nëse Milan do të shpenzojë në shifër të tillë për francezin.

Milan kërkon përforcime, kuqezinjtë ‘piketojnë’
Maxence Lacroix

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga