Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Juventus gati të rikthejë në Serie A mesfushorin e Italisë

Shkruar nga NEWSPORT
Juventus gati të rikthejë në Serie A mesfushorin e Italisë
Jorginho dhe Verratti

Juventus ka nisur nga puna për të ndërtuar skuadrën për sezonin e ri. Bardhezinjtë do të përballen me disa largime të rëndësishme siç është ai i Adrien Rabiot. 

Mesfushori francez ka shprehur dëshirën të largohej që në verën e shkuar, por ngjarjet nuk rrodhën siç pritej dhe ai mbeti në Torino. I sigurtë është largimi në fund të sezonit dhe alternativa për ta zëvendësuar janë Koopmeiner i Atalantas e Ferguson i Bolognas. 

Një tjetër ide që parapëlqehet nga drejtori Guintoli është Jorginho, të cilin e solli vetë te Napoli kur ishte drejtor atje. Mesfushori i Arsenal po negocion një kontratë të re me Topçinjtë, por gjithashtu po shqyrton një mundësi rikthimi në Serie A.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga