Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Italia pret finalen e Kupës, Berat Gjimshiti kërkon trofeun përballë Juventusit

Shkruar nga NEWSPORT
Italia pret finalen e Kupës, Berat Gjimshiti kërkon trofeun
Berat Gjimshiti

Berat Gjimshiti mbrëmjen e sotme do të luajë 1 nga 2 finalet më të rëndësishme për Atalantën në këtë sezon. Skuadra bergamaske në orën 21:00  do të vihet përballë Juventusit në stadiumin “Olimpico”.

Një sfidë spektakolare, ku ekipet do të luftojnë për çdo centimetët të fushës për të shkuar drejt trofeut. Gjimshiti do të kërkojë të bëjë një tjetër ndeshje të madhe, siç tashmë jemi mësuar dhe së bashku me shokët e tij kërkojnë fitoren për të ngritur në “qiell” Kupën e Italisë.

Ekipi i udhëhequr nga Gasperini do të synojë të shkruajë historinë dhe të fitojë këtë trofe për herë të parë. Ndërkohë nga krahu tjetër “Zonja e Vjetër” do të tentojë rikthimin te Kupa e Italisë pas 3 vitesh.  

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga