Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Gol, Scudetto në derbi dhe rinovim me Interin, Lautaro Martinez zbulon planin e tij

Shkruar nga NEWSPORT
Gol, Scudetto në derbi dhe rinovim me Interin, Lautaro Martinez zbulon
Lautaro Martinez

Ëndrra e Lautaro Martinez është të shënojë, të fitojë derbin para tifozëve të Milanit dhe të fitojë Scudetton e yllin e dytë me Interin si kapiten, të gjitha në të njëjtën ditë.

Sipas asaj që raportohet nga La Gazzetta dello Sport, kur titulli të jetë i sigurt, do të nënshkruhet edhe kontrata e re, e cila do ta lidhë atë me Nerazzurrët deri në vitin 2029. El Toro do të marrë 9 milionë euro në sezon, përfshirë bonuset.

Negociatat ishin të gjata, por asnjëra nga palët nuk dyshoi kurrë në suksesin e operacionit. Mungonte vetëm miratimi përfundimtar i presidentit Zhang nga Kina i cili ka ardhur. Inter – Lautaro do të vazhdojë dhe argjentinasi ka ende për të shkruar në historinë zikaltër.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga