Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Euro 2024 vendimtar, 20 milionë euro bëhen gati për Armando Brojën

Shkruar nga NEWSPORT
Euro 2024 vendimtar, 20 milionë euro bëhen gati për Armando
Armando Broja

Armando Broja tashmë është një nga  objektivat e Milan në merkaton e verës. Madje mes drejtuesve kuqezi dhe Chelsea kanë nisur bisedimet dhe mes tyre po diskutohet për në transferim të munshëm.

Sulmuesi aktualisht është i përqendruar te Euro 2024, ku është i grumbulluar me kombëtaren shqiptare dhe ku do të synojë të jetë protagonist në Gjermani. Por pavarësisht kësaj, puna për transferimit e tij vazhdon dhe dueli me Italinë mund të vendosë edhe pikat mbi “i”.

Chelsea nuk e ka në plane 22-vjeçarin dhe në këto kushte pranon shitjet e tij, ndërsa kërkon minimalisht 20 milionë euro. Shifër kjo që nuk duket të jetë problem për Milan, me këto të fundit që synojnë të mbyllin marrëveshjen për transferimin e shqiptarit, i cili shihet si zëvendësuesi i Olivier Giroud.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga