Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Eliminoi Italinë nga Kupa e Botës 2018, Milan nis kontaktet me ish-trajnerin e Spanjës

Shkruar nga NEWSPORT
Eliminoi Italinë nga Kupa e Botës 2018, Milan nis kontaktet me
Del bosque - Lopetegui

Milan dhe Stefano Pioli siç dihet në fund të sezonit do të ndajnë rrugët mes tyre. palët nuk do të vazhdojnë bashkëpunimin dhe në këto kushte drejtuesit e kuqezinjve kanë nisur prej kohësh punën për gjetjen e një zëvendësuesi.

Sipas mediave italiane negociatat me Antonio Conte janë të vështira, por palët vazhdojnë të diskutojnë mes tyre për një transferim të mundshëm. Por njëkohëshisht klubi ka nisur kontaktet edhe me ish-trajnerin e Spanjës, i cili eliminoi Italinë nga Kupa e Botës 2018.

Julen Lopetegui është një tjetër emër potencial për të marrë drejtimin e kuqezinjve. 57-vjeçari aktualisht është pa një ekip që prej largimit nga Ëolverhampton, ndërsa ka një eksperiencë të madhe ndërkombërarisht.  Mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë mes palëve muajt e ardhshëm se kush do të jetë timonieri i ri i Milan .

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga