Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

E KRYER/ Kontratë 2 vjeçare dhe 2.5 milionë euro, Milan arrin marrëveshjen me trajnerin e ri

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ Kontratë 2 vjeçare dhe 2.5 milionë euro, Milan arrin
Paulo Fonseca - Roberto De Zerbi

Paulo Fonseca do të jetë trajneri i ri i Milan. Portugezi do të marrë drejtimin e kuqezinjve në sezonin e ri, ndërsa do të zëvendësojë në stol Stefano Piolin.

Palët kanë arritur marrëveshjen mes tyre. Sipas Fabrizio Romano bëhet me dije se 51-vjeçari pritet të nënshkruajë një kontratë 2 vjeçare me italianët.

Nga kjo portugezi do të përfitojë 2.5 milionë euro neto në sezon, ndërsa ka opsion rinovimi edhe pë rnjë vit tjetër. Gjithçka pritet të konkretizohet në orët e ardhshme.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Fabrizio Romano (@fabriziorom)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga