Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Berat Gjimshiti kërkon Kupën, formacionet zyrtare të finales Atalanta - Juventus

Shkruar nga NEWSPORT
Berat Gjimshiti kërkon Kupën, formacionet zyrtare të finales
Atalanta - Juventus

Atalanta dhe Juventus do të përballen me njëra-tjetrën mbrëjmen e sotme për të luajtur finalen e Kupës së Italisë. Sfida që do të zhvillohet në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të startojë në orën 21:00.

Tashmë dy trajnerët, si Gian Piero Gasperini dhe Massimiliano Allegri kanë vendosur për lojtarët që do të hedhin në fushë që nga minuta e parë e kësaj supersfide. Më poshtë do të njiheni me formacionet zyrtare të finales Atalanta – Juventus.

FORMACIONET ZYRTARE:

Atalanta (3-4-2-1): Carnesecchi; De Roon, Hien, Gjimshiti; Zappacosta, Pasalic, Ederson, Ruggeri; Koopmeiners, De Ketelaere; Lookman.

Juventus (3-5-2): Perin; Gatti, Bremer, Danilo: McKennie, Cambiaso, Nicolussi Caviglia, Rabiot, Iling Junior; Chiesa, Vlahovic.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga