Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Bastet “vendosin” yllin e dytë në fanellën e Interit, Milan shpreson te dy rezultatet

Shkruar nga NEWSPORT
Bastet “vendosin” yllin e dytë në fanellën e Interit,
Milan - Inter

Milan dhe Inter do të luajnë sonte në 20:45, kryesfidën e sezonit në Seria A. Inter mund të shpallet matematikisht kampion në ndeshjen Derbi, që mbahet në “San Siro”.

Dhe bastet favorizojnë fitoren e Interit, që do t’i shtonte Interit yllin e dytë në fanellë pas fitimit të 20 kampionateve. 2.15 kuotohet fitorja e Interit, kundrejt 3.8 që ka koeficientin Milani.

Barazimit i është dhënë koeficienti 3.65. Tashmë i mbetet fushës së blertë. Milan do kërkojë të shpëtojë nga turpërimi përballë tifozëve të saj, pasi dhe barazimi i bën punë. Interi në anën tjetër luan vetëm për fitoren që i jep titullin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga