Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

50 milionë euro dhe një tjetër lojtarë, Zikrzee i thotë “PO” Milan

Shkruar nga NEWSPORT
50 milionë euro dhe një tjetër lojtarë, Zikrzee i thotë
Joshua Zirkzee

Joshua Zirkzee është një nga lojtarët e shëmë dëshiruar të Milan. 22-vjeçari është në pikë kyçe te skuadra e Bolognas dhe tashmë ka përfunduar në radarët e Milan.

Holandezi është zgjedhja e parë për kuqezinjtë dhe në merkaton e verës dot ë tentohet transferimi i tij. Sipas “La Gazzeta dello Sport” bëhet me dije se Zirkzee e ka miratuar kalimin në “San Siro” dhe për këtë drejtusit kanë nisur të bëjnë gati edhe ofertën për Bolognan.

Në këto kushte mendohet se do t’i ofrojnë 50 milionë euro plus një tjetër lojtarë. Milan kështu do të përfshijë në këtë operacion edhe Alexis Saelemaekers, i cili pëlqehet shumë nga Bologna. Mbetet të shihet se çfarë do të ofrojë merkatoja e verës dhe nëse Zirkzee do të kalojë në “San Siro’.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga