Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

PREMIER LEAGUE

Ten Hag drejt largimit nga United? Gazetari britanik zbulon të ardhmen e holandezit

Shkruar nga NEWSPORT
Ten Hag drejt largimit nga United? Gazetari britanik zbulon të ardhmen e
Erik Ten Hag

Erik Ten Hag me shumë gjasa do të vazhdojë të jetë pjesë e Manchester United. Sipas gazetarit të njohur britanik, David Ornstein bëhet me dije se holandezi do të qëndrojë në “Old Trafford”.

Pavarësisht se kohët e fudnit është përfolur shumë për një largim të tij, duket se timonieri holandez dhe drejtuesit anglez janë në bisedime mes tyre për zgjatjen e  kontratës. Fitorja në finalen e Fa Cup duket se ka ndryshuar rrjedhën e gjërave dhe në këto kushte pritet që bashkëpunimi mes palëve të vazhdojë.

Kontrata aktuale  e Ten Hag me United është deri në qershorin e ardhshëm, me një opsion për t’u zgjatur me 12 muaj. United do të kthehet në stërvitje për sezonin e ri në fillim të korrikut.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga