Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

PREMIER LEAGUE

Qëndrimi te Liverpool apo kalimi te Barça? Luis Diaz zbulon të ardhmen

Shkruar nga NEWSPORT
Qëndrimi te Liverpool apo kalimi te Barça? Luis Diaz zbulon të
Luis Diaz

Luis Diaz është një nga objetivat kryesorë të Barcelonës në këtë merkato. Nga drejtuesit katalanas, sulmuesi shihet si futbollisti i duhur për t’i besuar krahun e majtë.

Ylli i Liverpool në këto kushte lidhet ngushtë me një largim nga “The Reds” pas ardhmjes së Arne Slot. Në lidhje me zërat e merkatos ka folur vetë kolumbiani. Ky i fundit ka theksuar se ndihet shumë i lumtur te Liverpool dhe aktualisht nuk mendon për të ardhem, pasi është i fokusuar te grumbullimi me Kolumbinë.

“Jam shumë i lumtur në Liverpool, është një ekip dhe klub i madh, gjithmonë kam dashur të luaj atje, kështu që jam shumë i lumtur dhe i relaksuar.

Nuk po mendoj për asgjë tjetër, po mendoj vetëm për skuadrën kolumbiane, ku jemi ne”, ka theksuar Diaz për “Gol Caracol”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga