Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

PREMIER LEAGUE

Prej 1 viti i papunë, ish-trajneri i Brojës gati kalimin te skuadra e Manchesterit

Shkruar nga NEWSPORT
Prej 1 viti i papunë, ish-trajneri i Brojës gati kalimin te skuadra e
Graham Potter

Manchester United dhe Erik ten Hag pritet të ndajnë rrugët në fund të këtij sezonit. Dyshja këtë sezon janë plot 11 pikë larg vendit të 5-të që mbahet nga Aston Villa, pozicion që të dërgon në Europa League sezonin e ardhshëm.

Kështu pavarësisht se nuk ka konfirmim nga palët gjërat janë të dukshme dhe sipas mediave britanike bëhet me dije se drejtuesit vazhdojnë punën për zëvendësuesin e holandezit. Në “pole-position” është Graham Potter, i cili ka më shumë se 1 vit i pa punë që prej largimit nga Chelsea.

Jim Ratcliffe bëhet me dije se e ka takuar personalisht 48-vjeçarin dhe tashmë mes palëve është arritur një akord. Në këtë mënyrë ish-trajneri i Armando Brojës pritet të marrë në dorë “frenat” e “Djajve”. Mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë në muajt e ardhshëm, teksa edhe Thiago Motta mbetet një alternativë, i cili aktualisht po udhëheq Bolognan.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga