Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

PREMIER LEAGUE

Ndeshje interesante në Premier League, në fushë zbresin ekipet e Manchesterit, Tottenham dhe Newcastle

Shkruar nga NEWSPORT
Ndeshje interesante në Premier League, në fushë zbresin ekipet e
Premier League

Në Premier League ditën e sotme do të luhen ndeshje mjaft interesante të vlefshme për javën e 32-të të kampionatit. Në fushë do të zbresin disa nga ekipet big që do të kërkojnë fitoren për të arritur obejktivat e tyre.

Kështu gjithaçka do të startojë me superduelin mes Newcastle dhe Tottenham, sfidë që do të nisë në orën 13:30. Fitorja është mëse detyrim për “Spursat” që kërkojnë të vlindojnë vendin e dytë në Champions, ndërkohë “Qymyrgurët”  ndodhen në vendin e 8-të shumë larg për një vend në Europë.

Në orën 16:00 do të luhen 4 takime. Vëmendja do të jetë te Manchester City që pret në shtëpi Luton. Një sfidë e lehtë për “djemtë” e Pep Guardiolës që duan 3 pikët për të ms u larguar dy vendeve të para në klasifikim. Takimet e tjera janë Brentford – Sheffield United, Burnley – Brighton dhe Nottingham – Wolves.

Ndeshja e fundit e ditës së sotme është në orën 18:30. Bournemouth do të rpesë në shtëpi ekipin e Manchester United, me “djajtë” që janë të dënuar vetëm për fitoren.

Ndeshje interesante në Premier League, në fushë zbresin ekipet e
Ndeshjet e sotme në Premier League

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga