Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Mungonte prej 2 vitesh, Dechamps rikthen në kombëtare mesfushorin e njohur

Shkruar nga NEWSPORT
Mungonte prej 2 vitesh, Dechamps rikthen në kombëtare mesfushorin e
Franca

Franca ka bërë të ditur 25 lojttarët e grumbulluar për Euro 2024. Surpriza e madhe në listën e Didier Dechamps është padiksutim ish-mesfushori i Chelsea.

Bëhet fjalë për N’golo Kante, me këtë të fundit që rikthehet në kombëtare e Francës. Mesfushori i cili luan aktualisht në Arabinë Saudite me Al Ittihad rikthehet te “Gjelat” pas 2 vitesh mungesë, hera e fundit që ishte pjesë e kombëtares ka qenë në qershor të vitit 2022.

Kujtojmë se Franca ka si kundërshtarë Poloninë,  holandës dhe Austrinë. Pikëriaht ndaj këtyre të fundit do ta debutojë ën Euro 2024 më 17 qershor.

Lista e plotë e të grumbulluarve:Areola, Maignan, Samba. Koundé, Clauss, Pavard, Konate, Saliba, Upamecano, Hernandez, Mendy. Camavinga, Fofana, Rabiot, Zaire-Emery, Tchouaméni, Griezmann, Kanté. Barcola, Dembélé, Coman, Giroud, Kolo Muani, Mbappé dhe Thuram.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga