Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

PREMIER LEAGUE

Julen Lopetegui arrin marrëveshjen me skuadrën e re, mungon vetëm zyrtarizimi

Shkruar nga NEWSPORT
Julen Lopetegui arrin marrëveshjen me skuadrën e re, mungon vetëm
Julen Lopetegui

Julen Lopetegui do të rikthehet në stol dhe tashmë është arritur marrëveshja me skuadrën e re. Nuk është Milan, skuadër me të cilën u lidh ngushtë në javët e fundit, që për shkak të tifozëve nuk u realizua ky operacion.

57-vjeçari nuk ka kohë për të humbur dhe ka gjetur marrëveshjen me West Ham. Kështu duke filluar nag sezoni i ri Lopetegui do të drejtojë “Hammers” dhe do të zëvendësojë në stol David Moyes.

Zyrtarizimi i marrëveshjes do të bëhet ne ditet në vazhdim dhe pritet që shumë shpejt klubi anglez të dalë edhe më një njoftim zyrtar. Kujtojmë se West Ham do të jetë skuadra e dytë radhazi që spanjolli drejton në Premier League, pasi në gusht të vitit të kaluar u largua nga Wolverhampton dhe që prej asaj periudhe është i papunë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga