Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kërkohet në Superiore, Erald Çinari refuzon ofertën prej 100 mijë eurosh

Shkruar nga NEWSPORT
Kërkohet në Superiore, Erald Çinari refuzon ofertën prej
Erald Cinari

Erald Çinari aktualisht është pa një ekip, pasi mbylli aventurën e tij me Shkëndijën e Tetovës. 27-vjeçari ka shumë oferta, teksa në Superiore e ka interes nga 3 ekipe.

Pavarësisht interesimit të Partizanit, Tiranës apo Vllaznisë, duket se rikthimi në elitën shqiptare momentalisht nuk është prioritet. Gjithsesi sulmuesi sipas “Futbolli në Shqipëri” bëhet me dije se ka refuzuar një ofertë zyrtare nga Qipro.

Çinari i ka thënë “Jo” ofertësprej 100 mijë eurove të Pafos, pasi kampionati qipriot nuk është në dëshirat e tij. Shkodrani kujtojmë që te Shkëndija u transferua në janarin e 2023 dhe në këtë sezon ka zhvilluar 34 ndeshje, ku ka shënuar 5 gola dhe ka dhënë edhe 11 asiste.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga