Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FOTO/ Shkëlqeu me gol dhe asist, në tjetër lojtar shqiptar në formacionin e javës në Turqi

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ Shkëlqeu me gol dhe asist, në tjetër lojtar shqiptar
Eduart Rroca

Lojtarët shqiptarë në Turqi javë pas jave po shkëlqejnë me skuadrat e tyre. Eduart Rroca është futbollisti i radhës që bëri ‘ligjin’ fundjavën e kaluar.

Ish-lojtari i Kukësit ishte protagonisti absolut në fitoren e Manisas ndaj Altay. Rroca ia doli të shkëlqejë me gol dhe asist në fitoren 2-0 të ekipit të tij në kategorinë e parë në Turqi.

Në minutën e 12-të shërbeu për shokun e tij të skuadrës dhe pas 3 minutash do të tund rrjetën personalisht. Falë kësaj paraqitje është zgjedhur mes 11-të më të mirëve të javës 31 në kategorinë e parë në Turqiu. Gjithashtu është vlerësuar me notën 8.6.

FOTO/ Shkëlqeu me gol dhe asist, në tjetër lojtar shqiptar
Eduart Rroca në formacionin e javës

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga