Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Fernando Santos largohet, Muçi dhe Rashica me trajner të ri

Shkruar nga NEWSPORT
Fernando Santos largohet, Muçi dhe Rashica me trajner të ri
Milot Rashica - Ernest Muci

Fernando Santos nuk do të jetë më trajner i Besiktasit. Është vetë klubi turk që ka bërë të ditur ditën e sotme, që tekniku portugez nuk do të jetë më në pankinën e tyre.

Ky vendim ka ardhur pas barazimit në shtëpi ndaj Samsunspor. Ndërkohë që Santos e ka drejtuar Besiktasin në 16 ndeshje, ku ka fituar 7, ka barazuar 4 dhe ka humbur 5. Gjiganti turk renditet në vendin e katërt në kampionat.

Ndërsa trajner i ri, deri në fund të sezonit është emëruar Serdar Topraktepe. Ky i fundit do të drejtojë skuadrën e Ernest Muçit dhe Milot Rashicës deri në përfundim të këtij sezoni.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga