Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

VIDEO/ Atalanta dhe Gjimshiti i japin leksione Liverpoolit, Leverkusen vazhdon ecurinë pozitive

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Atalanta dhe Gjimshiti i japin leksione Liverpoolit, Leverkusen vazhdon
Atalanta

Janë mbyllur 4 ndeshjet e vlefshme për cerekfinalet e Europa League. Në këto 4 ndeshje kishte shumë surpriza dhe gjithashtu 9 gola të shënuar.

Liverpooli u shtang në shtëpi, duke u mposhtur nga Atalanta. Skuadra italiane dominoi ndeshjen duke fituar me rezultatin e thellë 0-3, duke qenë më një këmbë në gjysmëfinale.

Në krahun tjetër, Bayer Leverkusen fitoi pastër 2-0 kundër West Ham, ndërsa Benfica fitoi 2-1 me Marseille. Në ndeshjen tjetër, derbi i Italisë, Milan-Roma përfundoi me fitoren minimale 0-1 të miqve.

Golat e sfidës Liverpool-Atalanta:

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga