Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Ernest Muçi me trajner të ri, Besiktas ‘peshkon’ te Liverpool

Shkruar nga NEWSPORT
Ernest Muçi me trajner të ri, Besiktas ‘peshkon’ te
Jurgen Klopp dhe Pep Lijnders

Ashtu si Jurgen Klopp, edhe Pep Lijnders do të largohet nga Liverpool në fund të sezonit. Asistenti i Klopp nuk do të qëndrojë te The Reds dhe po shikon mundësi për të nisur karrierën si trajner i parë.

Pasi u lidh me Ajax, një hipotezë tashmë e hedhur poshtë, Lijnders tani ka përfunduar në radarin e Besiktas. Klubi turk është në kërkim të një trajneri të ri dhe bashkëpunëtori i Klopp është në pole position, sipas The Athletic.

Klubi ku luan dhe Ernest Muçi me Milot Rashicën ka mbetur pa trajner pas shkarkimit të Fernando Santos.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga