Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Erald Çinari “tradhton” Vllazninë, ish-sulmuesi i Partizanit gjen skuadrën e re

Shkruar nga NEWSPORT
Erald Çinari “tradhton” Vllazninë, ish-sulmuesi i
Erald Cinari

Nuk do të ketë një ribashkim mes Vllaznisë dhe Erald Çinarit. Ky i fundit ka zgjedhur ekipin ku do të vazhdojë karrierën.

Për sulmuesin nuk do të ketë një rikthim në Superiore, teksa destinacioni i tij i ardhshëm do të jetë te Armeni. 27-vjeçari ka arritur marrëveshjen me ekipin e Noah që luan në Premier League armene dhe shumë shpejt pritet zyrtarimi i këtij transferimi.

Skuadra armene sezonin e fundit e mbylli në vendin e dytë në kampionat, teksa do të luajë në Conference League. Nga krahu tjetër Çinari mbylli sezonin te Shkëndija e Tetovës, ku në 34 ndeshje ia ka dalë të shënojë 5 gola dhe të dhurojë 11 asiste.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga