Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E zyrtarizon vetë lojtari, ish-i i Partizanit largohet nga kampionët

Shkruar nga NEWSPORT
E zyrtarizon vetë lojtari, ish-i i Partizanit largohet nga kampionët
Mentor Mazrekaj kur luante me Partizanin

Mentor Mazrekaj nuk do të jetë më lojtar i Strugës. 35-vjeçaria e ka bërë publik vetë lajmin nëpërmjet një postimi në rrjetet social.

Ish-futbollisti i Partizanit falenderon Strugën për mundësinë e dhënë. Nga struga largohet si kampion, pasi fitoi titullin në këtë sezon në kampionatin maqedonas.

“Ju njoftoj qe nga sot qe nuk jam me pjese e Struga Trim&Lum.Dua te falenderoj kryesine e klubit bashke me prof.Shpetim Duro qe me dhane mundesine te jem pjese e tyre .Ky vit me Strugen ishte historik ku filloi qe me kupat e Europes dhe arritem deri ne play off dhe e kurorzuam me titullin kampion ne kampionat.Falenderime per te gjithe lojtaret,stafin dhe tifozet .Me respekt Mentor Mazrekaj”, ka shkruar ish-lojtari i Partizanit.

Mazrekaj largohet nga kampionët pas 1 viti, ndërsa tashmë është një lojtar i lirë në treg.  Në 34 ndeshje këtë sezon ka shënuar 2 gola dhe ka dhënë edhe 2 asiste.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga