Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E RËNDË/ Rrufeja lë të vdekur trajnerin 31-vjeçar në Francë

Shkruar nga NEWSPORT
E RËNDË/ Rrufeja lë të vdekur trajnerin 31-vjeçar
Top futbolli - rrufeja

Një trajner mbeti i vdekur dhe një tjetër u plagos rëndë, kur rrufeja goditi një fushë sportive në Francën veriore, gjatë një seance stërvitore në mbrëmjen e 23 majit.

Jordan, 31 vjeç, ishte duke stërvitur fëmijët e një klubi lokal futbolli amator, kur stuhia ‘pushtoi’ vendin.

Ai i kërkoi grupit të lojtarëve që të largoheshin nga fusha për shkak të motit, por më pas u godit nga rrufeja teksa po largoheshin. Shërbimet e urgjencës mbërritën, por ai o konstatua i vdekur në vendngjarje.

Lojtari i plagosur rëndë që është i paidentifikuar është transportuar në spitalin aty pranë, ndërsa një tjetër ka marrë plagë të lehta dhe nuk është në rrezik për jetën.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga