Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Sarri drejt Premier League, italiani ‘rrëmben’ edhe dy lojtarë të Lazios

Shkruar nga NEWSPORT
Sarri drejt Premier League, italiani ‘rrëmben’ edhe dy
Maurizio Sarri

Maurizio Sarri është pa ekip që prej marsit të këtij viti, moment kur u largua nga Lazio. Tekniku italian po shqyrton mundësitë, teksa ka disa oferta në drejtim të tij.

Përveç Milanit, që është një opsion konkret, për Sarrin ka dy oferta edhe nga Premier League. Nottingham Forest dhe West Ham janë dy skuadrat që preferojnë të ulin në pankinë Sarrin.

Në krahun tjetër 65-vjeçari mund të preferojë kalimin në Premier League, ku shpeshherë ka shprehur pëlqimin e tij për kampionatin anglez.

Por, Sarri do të marrë nga Lazio dy lojtarë kudo që të shkojë. Alessio Romagnoli dhe Matteo Guendouzi njihen si ‘besnikët’ e Sarrit, me teknikun italian që pritet t’i marrë me vete edhe në aventurën e tij të radhës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga