Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Shënoi ndaj Kanadasë, Messi pas kualifikimit në finale: Këto janë betejat e mia të fundit, po i shijoj

Shkruar nga NEWSPORT
Shënoi ndaj Kanadasë, Messi pas kualifikimit në finale: Këto
Lionel Messi

Argjetina fitoi ndaj kanadaxsë me shifrat 2-0. Kampionët e botës pas këtij triumfi sigurojnë kështu biletën për në finale të Copa Amerika.

Alvarez dhe Messi ia dolën të gjenin rrugën e rrjetës për t’i dhuruar argjentinasve një tjetër ndeshje spektakolare. Pas këtij dueli ka folur “Pleshti”. Messi shprehet mjaft i lumtur për këtë sukses, ndërsa nënvizon se këto janë ndeshjet e tij të fundit dhe po i shijon në maksimum.

“Po, jam i vetëdijshëm që këto janë betejat e mia të fundit, por po i shijoj të gjitha në maksimum. Kualifikimi në një finale të re nuk ishte i lehtë. Duhet ta shijojmë këtë, të shijojmë çdo moment”, ka theksuar kampioni i botës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga