Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

CHAMPIONS/ Short “ferri” për Egnatian, ish-skuadra e Ergys Kaçes kundërshtari i rrogozhinasve në raundin e dytë

Shkruar nga NEWSPORT
CHAMPIONS/ Short “ferri” për Egnatian, ish-skuadra e Ergys
UEFA - Champions

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për raundin e dytë të Champions League dhe në këtë mënyrë Egnatia ka mësuar edhe kundërshtarin. Kështu rrogozhinasit nëse ia dalin të kalojnë me sukses FK Borac Banja Luka atëherë do të kenë një kundërshtarë të fortë përballë.

Goglat ishin pa “mëshirë” për rrogozhinasit, pasi i rezervuan përballje me PAOK. Me këto të fundit të në të kalaurën ka luajtur Ergyc Kaçe.

Një rival shumë i vështirë për ekipin e Edlir Tetovës, i cili merr pjesë për herë të parë në një kompeticion të tillë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga